PUŁTUSK \ Rejonowa Msza Św. DK 12 stycznia 2018 r. w Winnicy

W styczniu Mszę Świętą rejonową przeżywaliśmy 12 stycznia 2018 r. w Winnicy, wyjątkowo w drugi piątek miesiąca, ze względu na zaplanowane w dniach 17 – 21 stycznia rekolekcje w Popowie.

Mszę Świętą odprawił ksiądz proboszcz Zbigniew Paweł Maciejewski. W homilii podjął temat modlitwy prośby. Usłyszeliśmy, iż nie powinniśmy mówić: Bóg nie wysłuchał naszej modlitwy, bo Bóg zawsze wysłuchuje i obdarza nas tym, co zgodne z jego wolą. Nieraz możemy otrzymać dużo więcej niż prosimy, więc powinniśmy dobrze przemyśleć czy naprawdę chcemy tego, o co się modlimy. Paralityk z czytanej Ewangelii prosił o uzdrowienie fizyczne, ponadto otrzymał odpuszczenie grzechów.

Śpiewy na Eucharystii przygotowała diakonia muzyczna.

Życzenia od pary rejonowej Ady i Krzysztof Falkowskich otrzymał najstarszy krąg z Winnicy, który pracuje już od 30 lat.

Z kolei para diecezjalna Iwona i Marian Morozowie wygłosili świadectwo swojego udziału w rekolekcjach, zachęcając inne małżeństwa do udziału w pełnej formacji DK.