PUŁTUSK \ V bal bezalkoholowy DK rejonu pułtuskiego

170 osób w ostatnią sobotę karnawału 2018 wybrało zabawę na balu bezalkoholowym w sali Natalia w Pniewie k. Pułtuska. Już piąty rok z rzędu Domowy Kościół rejonu pułtuskiego zorganizował taki bal. Uczestnikami byli nie tylko członkowie Domowego Kościoła, ale i goście, którzy – jak powiedział w słowie powitalnym moderator rejonowy ksiądz Michał Podgórski – „posłuchem pozytywnego rozgłosu i opinii o naszej zabawie skorzystali z zaproszenia i są wśród nas”. Kapłan życzył, by to spotkanie wszyscy wspominali w gronie swoich znajomych i rodziny jak najpiękniej, by bal był wyrazem chrześcijańskiej radości, wzmacniał pokój, przyjaźń i miłość.

I tak też się stało. Wspólne wieczorno-nocne spotkanie było podzielone na kilka etapów – wyśmienite posiłki staropolskiej kuchni, serwowane w gościnnych progach państwa Kachelów, taneczne piruety na parkiecie, innowacyjne układy konkursowe, biesiadowanie za stołem, przyjacielskie rozmowy oraz muzyczna podróż w historię muzyki i kultury europejskiej, to elementy, które stały się udziałem biesiadników. Oprawę muzyczną zapewnił zespół Panorama z Ciechanowa.

Chrześcijański bal swoją obecnością wsparli także ksiądz Sławomir Stefański proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Pułtusku, który poprowadził modlitwę na rozpoczęcie oraz para diecezjalna Domowego Kościoła Iwona i Marian Morozowie. Stroną organizacyjną zajęli się Adrianna i Krzysztof Falkowscy, odpowiedzialni za Domowy Kościół w rejonie pułtuskim.

Zabawa bez alkoholu jest znakiem sprzeciwu wobec obyczaju alkoholowego szerzącego się w naszej ojczyźnie. Cieszy fakt, że idee trzeźwościowe, które krzewił Sługa Boży Franciszek Blachnicki, twórca ruchu oazowego, znajdują akceptację nie tylko wśród oazowiczów, zaś sam ruch jest otwarty i przyciąga innych.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z balui na naszym profilu na Facebooku.