PRZASNYSZ \ Pierwszy krąg DK w Makowie Mazowieckim

W niedzielę, 19  maja 2019 roku, wspólnota Domowego Kościoła z rejonu przasnyskiego przeżywała bardzo piękną i podniosłą uroczystość. Po dwuletnim etapie ewangelizacji i pilotowania 5 małżeństw z Makowa Maz. i okolic podjęło decyzję włączenia się do wspólnoty Domowego Kościoła.O godz. 16.00. zgromadziliśmy się w kościele farnym,gdzie zostaliśmy serdecznie powitani przez proboszcza parafii, ks. Stanisława Dziekana. Uroczystą  Eucharystię współcelebrowali :Ks. Sławomir Stefański - Moderator Diecezjalny DK, Ks. Krzysztof Cymerman - Moderator Rejonu Przasnysz oraz Ks. Jacek Darmofalski - wikariusz parafii i opiekun nowego kręgu. Homilię  wygłosił ks. Krzysztof,wyrażając swoją troskę o trwałe i Bogiem silne rodziny oraz  zachęcając wszystkie małżeństwa uczestniczące w Eucharystii (Msza św. z parafianami) do wejścia na drogę formacji we wspólnocie Domowego Kościoła.

Po komunii św.i dziękczynieniu Ania i Jurek Stefańscy z Przasnysza podzielili się świadectwem swojej przynależności do DK. wskazując na widoczne owoce formowania się we wspólnocie w ich  życiu małżeńskim i rodzinnym.

Aniu i Jurku !!! Dziękujemy !!!

Następnie poszczególne małżeństwa, stojąc przed ołtarzem wyraziły ,kolejno i imiennie, swoją decyzję włączenia się do Domowego Kościoła. Na znak tej decyzji każde z małżeństw przyjęło zapaloną przez parę diecezjalną  świecę, którą wręczył im ks. Moderator Diecezjalny.

Po Eucharystii i nabożeństwie majowym udaliśmy sie do salki parafialnej, gdzie w atmosferze serdeczności i radości spotkaliśmy się na agapie przygotowanej przez gospodarzy - nowy krąg.Bóg Wam zapłać , Kochani !

Serdecznie dziękujemy Irence i Andrzejowi za przyjęcie posługi i trud pilotowania nowego kręgu. Niech za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego Jezus obdarza Was wszelkim dobrem i potrzebnymi łaskami.Dobrze, że jesteście !!!

Chwała Panu !

B. i K. w posłudze pary rejonowej.