AKTUALNOŚCI \ Diecezjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

W sobotę 29 sierpnia 2020 Ruch Światło-Życie diecezji płockiej w kościele parafii św. Józefa w Płocku przeżywał powakacyjny Dzień Wspólnoty.

Rozpoczął się adoracją Najświętszego Sakramentu.

Następnie przedstawiona została nowo powołana Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia.

Uroczystą Eucharystię sprawowali księża moderatorzy Ruchu Światło-Życie z księdzem Marcinem Kędzią moderatorem diecezjalnym i księdzem Sławomirem Stefańskim moderatorem Domowego Kościoła.

Na zakończenie Eucharystii nastąpiło przekazanie posług par rejonowych: w rejonie ciechanowskim Jola i Adam Przybyszowie przekazali posługę Basi i Tadeuszowi Wieczorkom, w rejonie pułtuskim Ada i Krzysiek Falkowscy – Monice i Marcinowi Chrustowskim.

Posługę pary diecezjalnej Iwona i Marian Morozowie przekazali Joli i Adamowi Przybyszom z rejonu ciechanowskiego.

Podczas Eucharystii była możliwość dołączenia do Duchowej Adopcji Dziecka poczętego oraz złożenie deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Po Eucharystii była okazja do bezpośrednich spotkań podczas Agapy.

Na zakończenie odbyło się spotkanie Diecezjalnej Diakonii Jedności.

Zapraszamy do galerii zdjęć na Facebooku profil Domowy Kościół Diecezji Płockiej