AKTUALNOŚCI \ Przeżyliśmy Oazę Modlitwy "Namiot Spotkania"

 

W dniach 19 - 21 listopada 2021 r. w domu rekolekcyjnym „Studnia” w Płocku na Oazie Modlitwy spotkało się 20 małżeństw z czterech rejonów Domowego Kościoła naszej diecezji (z Przasnysza - 4 małżeństwa, z Ciechanowa - 5, z Płońska - 4, z Pułtuska - 6).

Oaza modlitwy jest formą bardzo krótkich, ale intensywnych rekolekcji, dlatego też w rekolekcjach uczestniczyły uczestniczyli małżonkowie bez dzieci.

Tematem przewodnim Oazy był: Namiot Spotkania. Zobowiązanie to jest bardzo ważne w naszym Ruchu, chcieliśmy pochylić się nad nim, kierując się słowami Ojca Franciszka Blachnickiego „Modlitwa jest oddechem Nowego Życia, wielkim przywilejem i radością Nowego Człowieka, źródłem mocy i dziełem Ducha Świętego w nas; dlatego chcę być wierny praktyce codziennego Namiotu Spotkania”.

„Można powiedzieć, że nie jest naprawdę członkiem Ruchu, nie zrozumiał jego istoty ten, kto nie wprowadził w swoje życie praktyki Namiotu Spotkania” Temat ten został podjęty, ponieważ jest sporo niejasności w rozumieniu praktyki Namiotu Spotkania, często był on mylony z innym zobowiązaniem „regularne spotkanie ze Słowem Bożym”. Podczas Oazy mieliśmy dużo teorii i praktyki Namiotu Spotkania oraz staraliśmy się odpowiedzieć na pytanie, czym różni się praktyka Namiotu Spotkania od zobowiązania „regularne studium Pisma Świętego”. 11 czerwca 2021 r. zostały zatwierdzone zmiany w „Zasadach DK”: nazwę zobowiązania „regularne spotkanie ze słowem Bożym” zamieniono na „regularne studium Pisma Świętego”. Dotychczasowe sformułowanie nie wyrażało istoty, budziło wątpliwości oraz było mylone z zobowiązaniem „Namiot Spotkania”. W zobowiązaniu „Namiot Spotkania” chodzi o modlitwę jako odpowiedź na słowo Boże, a w zobowiązaniu „regularne studium Pisma Świętego” ważne jest poznawanie słowa Bożego i jego pogłębiona lektura.

Konferencje nt. "Namiotu Spotkania" wygłosil ks. Marek Michalski.

Czas Oazy był wspaniałym czasem budowania wspólnoty na poziomie diecezjalnym - mieliśmy okazję bliżej poznać różne małżeństwa z naszej diecezji, ubogacić się, wzmocnić swoją wiarę, nabrać sił do dalszego kroczenia po pustyniach naszego życia. Szczególnie w tych trudnych czasach przymusowej izolacji był to wspaniały czas budowania relacji z Panem Bogiem i innymi ludźmi, których Pan postawił na naszej drodze.

Rekolekcje odbywały się w Płocku, dlatego też zwiedziliśmy pod opieką siostry Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, razem z siostrami modliliśmy się w przedstawianych intencjach Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Był to dla nas bardzo owocny, za wszystko Chwała Panu.

 



Foto relacja