DIAKONIE \ Powstała diakonia wyzwolenia w rejonie przasnyskim

Dzielimy się radosną wiadomością, że 12 listopada 2021 r. zawiązała się diakonia wyzwolenia w rejonie przasnyskim.

To już trzecia rejonowa diakonia wyzwolenia w Domowym Kościele diecezji płockiej po diakoniach w rejonie rypińskim i pułtuskim.

Decyzja o powstaniu diakonii w Przasnyszu kiełkowała już od dłuższego czasu, szczególnie wybrzmiała na diecezjalnym dniu skupienia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w Ratowie w czerwcu br., gdzie spotkała się duża reprezentacja osób zaangażowanych w Krucjatę z rejonu przasnyskiego.

Zadaniem diakonii wyzwolenia jest szerzenie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w środowisku lokalnym, podejmowanie w tym celu różnych działań oraz modlitwy.

W spotkaniu inaugurującym prace rejonowej diakonii wziął udział moderator rejonowy Domowego Kościoła ks. Dariusz Roliński oraz Hanna i Henryk Kowalczykowie w imieniu Diecezjalnej Diakonii Wyzwolenia.

Moderatorem diakonii został ks. Artur Kowalczyk, animatorem Bogdan Ćwiek. W skład diakonii wchodzi łącznie 12 osób.

Powstanie diakonii i powołanie osób odpowiedzialnych oficjalnie zatwierdził ks. Rafał Winnicki, diecezjalny moderator KWC.

Nowo powstałą diakonię wyzwolenia rejonu przasnyskiego polecamy opiece Niepokalanej Jutrzence Wolności oraz innych patronów KWC.

Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia